Vishay/Dale CRCW121838R3FKEK
CRCW121838R3FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121838R3FKEK
Brief Description
RES SMD 38.3 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121838R3FKEK.pdf
Availability of CRCW121838R3FKEK
QUANTITY
CRCW121838R3FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121838R3FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121838R3FKEK
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121838R3FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121838R3FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121838R3FKEK Details Description
Related parts for CRCW121838R3FKEK
EMITTER IR 890NM 100MA MINI-PILL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 6.5A 21 MOHM SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 8VSSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 125V datasheet.pdf
Connector Receptacle 10 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .305M 20POS datasheet.pdf
Connector Receptacle 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf