Vishay/Dale CRCW12183K01FKEK
CRCW12183K01FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12183K01FKEK
Brief Description
RES SMD 3.01K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12183K01FKEK.pdf
Availability of CRCW12183K01FKEK
QUANTITY
CRCW12183K01FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12183K01FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12183K01FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.01k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12183K01FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12183K01FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12183K01FKEK Details Description
Related parts for CRCW12183K01FKEK
IDC CABLE - MKS34K/MC34F/MPD34K datasheet.pdf
RES 18.7K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC OPAMP GP 20MHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 6.8PF 200V NP0 1210 datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 5V SOT23-3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 50W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 730MA 735 MOHM datasheet.pdf