Vishay/Dale CRCW12183R09FNEK
CRCW12183R09FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12183R09FNEK
Brief Description
RES SMD 3.09 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12183R09FNEK.pdf
Availability of CRCW12183R09FNEK
QUANTITY
CRCW12183R09FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12183R09FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12183R09FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.09
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12183R09FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12183R09FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12183R09FNEK Details Description
Related parts for CRCW12183R09FNEK
REG 3.3V-5V 4A SIP W/CU HS TH datasheet.pdf
TVS DIODE 28.2VWM 45.7VC SMC datasheet.pdf
RES 100 OHM 5% 20W TUBULAR WW datasheet.pdf
CONN PLUG SATA STRADDLEMNT 22POS datasheet.pdf
RES SMD 1.87K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
HEAT SINK 25MM X 25MM X 9.5MM datasheet.pdf
ADAPTER 16POS NPN OUT HOLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZA10 M25 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf