Vishay/Dale CRCW121843K0JNEK
CRCW121843K0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121843K0JNEK
Brief Description
RES SMD 43K OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121843K0JNEK.pdf
Availability of CRCW121843K0JNEK
QUANTITY
CRCW121843K0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121843K0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121843K0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)43k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121843K0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121843K0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121843K0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121843K0JNEK
RES 100 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS 1.27MM GLD SMD datasheet.pdf
IC SRAM 72KBIT 12NS 80TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
METALLIC COAT NICKEL MED HOOK datasheet.pdf
SURGE PROTECTION datasheet.pdf
RJ45 LOW PROFILE WITH LED datasheet.pdf
LED LH351A 1950LM 2S W/CONN datasheet.pdf
CAP FILM 1UF 10% 63VDC AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 0.8MM 50POS SMD GOLD datasheet.pdf