Vishay/Dale CRCW121844R2FKEK
CRCW121844R2FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121844R2FKEK
Brief Description
RES SMD 44.2 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121844R2FKEK.pdf
Availability of CRCW121844R2FKEK
QUANTITY
CRCW121844R2FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121844R2FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121844R2FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)44.2
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121844R2FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121844R2FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121844R2FKEK Details Description
Related parts for CRCW121844R2FKEK
RES 1.82 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
THERMISTOR NTC 22K OHM 5% 0603 datasheet.pdf
IC OPAMP TRANSCOND 80MHZ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS VERT 2MM BLUE T/H datasheet.pdf
CONN FIBER ST PLUG DMPLX 125UM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 150W datasheet.pdf
RES 14.3K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP TANT 0.68UF 10% 75V AXIAL datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 103MM datasheet.pdf
CONN FPC TOP 20POS 0.50MM R/A datasheet.pdf