Vishay/Dale CRCW12184K64FKEK
CRCW12184K64FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12184K64FKEK
Brief Description
RES SMD 4.64K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12184K64FKEK.pdf
Availability of CRCW12184K64FKEK
QUANTITY
CRCW12184K64FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12184K64FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12184K64FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12184K64FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12184K64FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12184K64FKEK Details Description
Related parts for CRCW12184K64FKEK
RES SMD 5.6M OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC FIFO BI SYNC 256X18 64-TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
MQS ABDECKKAPPE 12P datasheet.pdf
SOLDER STATION DIGITAL 40W 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 37 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
USB PLUG A TO SHLD PIGTAIL 2M datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
Connector Socket 10 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf