Vishay/Dale CRCW12184R30FKEK
CRCW12184R30FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12184R30FKEK
Brief Description
RES SMD 4.3 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12184R30FKEK.pdf
Availability of CRCW12184R30FKEK
QUANTITY
CRCW12184R30FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12184R30FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12184R30FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.3
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12184R30FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12184R30FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12184R30FKEK Details Description
Related parts for CRCW12184R30FKEK
IC MOTOR CONTROLLER PAR 8SOIC datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 9V datasheet.pdf
CAP TANT 4.7UF 50V 20% 2917 datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 18-75VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 160MA 4 OHM SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 50POS 1MM DL AU SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W datasheet.pdf
RES 17.3K OHM 1W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ16B M25 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 26 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 100NF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf