Vishay/Dale CRCW121853K6FKEK
CRCW121853K6FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121853K6FKEK
Brief Description
RES SMD 53.6K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121853K6FKEK.pdf
Availability of CRCW121853K6FKEK
QUANTITY
CRCW121853K6FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121853K6FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121853K6FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121853K6FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121853K6FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121853K6FKEK Details Description
Related parts for CRCW121853K6FKEK
RES SMD 1.5K OHM 5% 2/3W 1206 datasheet.pdf
TRIMMER 500K OHM 0.5W TH datasheet.pdf