Vishay/Dale CRCW12185K49FKEK
CRCW12185K49FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12185K49FKEK
Brief Description
RES SMD 5.49K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12185K49FKEK.pdf
Availability of CRCW12185K49FKEK
QUANTITY
CRCW12185K49FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12185K49FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12185K49FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12185K49FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12185K49FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12185K49FKEK Details Description
Related parts for CRCW12185K49FKEK
ROUND SPACER #8 ALUMINUM 3/4" datasheet.pdf
IC INVERTER HS SINGLE SOT-23-5 datasheet.pdf
BACKSHELL DB37 METAL PLAST 40DEG datasheet.pdf
FIXED IND 15UH 3.1A 46 MOHM SMD datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP 40V 0.2A SOT563 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V NP0 1206 datasheet.pdf
RES SMD 0.075 OHM 5% 1/4W 0805 datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
CONN HDR 44POS 0.100 T/H datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .156" datasheet.pdf