Vishay/Dale CRCW12185R62FKEK
CRCW12185R62FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12185R62FKEK
Brief Description
RES SMD 5.62 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12185R62FKEK.pdf
Availability of CRCW12185R62FKEK
QUANTITY
CRCW12185R62FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12185R62FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12185R62FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12185R62FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12185R62FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12185R62FKEK Details Description
Related parts for CRCW12185R62FKEK
LED AMBER CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
RELAY RF SPDT 2A 5V datasheet.pdf
RES SMD 2.4K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CABLE SPEAKER 2COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
CONN COUPLER RCPT SC-SC SIMPLEX datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 100W datasheet.pdf
CONN HEADER 54POS TIN SMD datasheet.pdf
GROMMET 1.000" RUBBER BLACK datasheet.pdf
CONN HDR 15POS 0.100 SMD R/A datasheet.pdf
CONN HDR 60POS 1.27MM datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
220UF 450V 30X40MM 105C 5000H datasheet.pdf