Vishay/Dale CRCW121863K4FKEK
CRCW121863K4FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121863K4FKEK
Brief Description
RES SMD 63.4K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121863K4FKEK.pdf
Availability of CRCW121863K4FKEK
QUANTITY
CRCW121863K4FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121863K4FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121863K4FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121863K4FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121863K4FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121863K4FKEK Details Description
Related parts for CRCW121863K4FKEK
FERRITE CHIP BEAD 80 OHM 0201 datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS .100 DBL STR SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.018UF 500V X7R 2225 datasheet.pdf
IC DRIVER HIGH SIDE 2CH PWRSSO24 datasheet.pdf
Connector Receptacle 40 Position 0.050" (1.27mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1MM .102M 37POS datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 2.8A 36 MOHM SMD datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
5.08MM EUROBLOCK PC VERT GRN 11A datasheet.pdf