Vishay/Dale CRCW12186K49FKEK
CRCW12186K49FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12186K49FKEK
Brief Description
RES SMD 6.49K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12186K49FKEK.pdf
Availability of CRCW12186K49FKEK
QUANTITY
CRCW12186K49FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12186K49FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12186K49FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.49k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12186K49FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12186K49FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12186K49FKEK Details Description
Related parts for CRCW12186K49FKEK
CONN HDR 2POS VERT KEY-Y 15GOLD datasheet.pdf
IC CTCLR PWM SMPS CM UVLO 8DIP datasheet.pdf
TERMINAL WW MINIWRAP .042" GOLD datasheet.pdf
RES SMD 5.05KOHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 39.2K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 124 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf