Vishay/Dale CRCW121875R0JNEK
CRCW121875R0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121875R0JNEK
Brief Description
RES SMD 75 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121875R0JNEK.pdf
Availability of CRCW121875R0JNEK
QUANTITY
CRCW121875R0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121875R0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121875R0JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121875R0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121875R0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121875R0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121875R0JNEK
FAN BLOWER CF 300X108MM 115VAC datasheet.pdf
IC LINE DRIVER ADSL/VDSL 16-SOIC datasheet.pdf
IC CLOCK DRIVER 1.8V LP 28-BGA datasheet.pdf
TVS DIODE 11.1VWM 18.2VC SMB datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
IC REG CTRLR FLYBK ISO CM 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
CONN HDR 9POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
CAP TANT 470UF 4V 20% 2917 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.4V 500MW DO213AB datasheet.pdf
SCR 400V 172A TO-94 TO-209AC datasheet.pdf