Vishay/Dale CRCW121876R8FKEK
CRCW121876R8FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121876R8FKEK
Brief Description
RES SMD 76.8 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121876R8FKEK.pdf
Availability of CRCW121876R8FKEK
QUANTITY
CRCW121876R8FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121876R8FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121876R8FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.8
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121876R8FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121876R8FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121876R8FKEK Details Description
Related parts for CRCW121876R8FKEK
CAP CER 4.7UF 25V X5R 1206 datasheet.pdf
DC-DC CONVTR +/-15V 20W +/-.667A datasheet.pdf
FUSE 3/4A 600V FST MIDGET UL CSA datasheet.pdf
LED TRIPLE 1.1W PURE WHITE 60DEG datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES 18 OHM 10W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 8POS PIN datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM XCUT datasheet.pdf
IC TXRX RS485/422 ESD datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf