Vishay/Dale CRCW1218787RFKEK
CRCW1218787RFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218787RFKEK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 787 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218787RFKEK.pdf
Availability of CRCW1218787RFKEK
QUANTITY
CRCW1218787RFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218787RFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218787RFKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)787
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218787RFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218787RFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218787RFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218787RFKEK
MICROCHIP PIC32MX440 BOARD datasheet.pdf
ENCLOSED SWES E6TOP PLUNGER datasheet.pdf
CABLE 2COND 18AWG SHLD 100' datasheet.pdf
VARISTOR 29.7V 800A RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120UH 160MA 6 OHM SMD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM XCUT datasheet.pdf
DIODE ZENER 16V 300MW SOT23 datasheet.pdf
CAP CER 30PF 50V NP0 0201 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 300V 4A datasheet.pdf
CAP FILM 0.0068UF 10% 330VAC AXI datasheet.pdf