Vishay/Dale CRCW12187K15FKEK
CRCW12187K15FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12187K15FKEK
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12187K15FKEK.pdf
Availability of CRCW12187K15FKEK
QUANTITY
CRCW12187K15FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12187K15FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12187K15FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12187K15FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12187K15FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12187K15FKEK Details Description
Related parts for CRCW12187K15FKEK
CAP CER 560PF 630V NP0 2220 datasheet.pdf
FIXED IND 680UH 580MA 730 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 72"L X 10"W datasheet.pdf
IC FPGA 188 I/O 256BGA datasheet.pdf
IP CORE PCI EXP X1 ENDPOINT ECP3 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 200W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 6POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1000UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf