Vishay/Dale CRCW12187K50JNEK
CRCW12187K50JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12187K50JNEK
Brief Description
RES SMD 7.5K OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12187K50JNEK.pdf
Availability of CRCW12187K50JNEK
QUANTITY
CRCW12187K50JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12187K50JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12187K50JNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.5k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12187K50JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12187K50JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12187K50JNEK Details Description
Related parts for CRCW12187K50JNEK
FIXED IND 18NH 240MA 700 MOHM datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 44PLCC datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONNECTOR XFP 30POS SMD datasheet.pdf
LED MOONSTONE NEU WHITE TO252-3 datasheet.pdf
BOOT MOLDED datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 5V 6A datasheet.pdf
RES SMD 2.71KOHM 0.1% 1/20W 0402 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 3A 120V datasheet.pdf