Vishay/Dale CRCW1218820KFKEK
CRCW1218820KFKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218820KFKEK
Brief Description
RES SMD 820K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218820KFKEK.pdf
Availability of CRCW1218820KFKEK
QUANTITY
CRCW1218820KFKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218820KFKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218820KFKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218820KFKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218820KFKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218820KFKEK Details Description
Related parts for CRCW1218820KFKEK
RES 44.2 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 52.3OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.13K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1200UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 1.6NH 600MA 150 MOHM datasheet.pdf