Vishay/Dale CRCW1218820KJNEK
CRCW1218820KJNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW1218820KJNEK
Brief Description
RES SMD 820K OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW1218820KJNEK.pdf
Availability of CRCW1218820KJNEK
QUANTITY
CRCW1218820KJNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW1218820KJNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW1218820KJNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820k
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW1218820KJNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW1218820KJNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW1218820KJNEK Details Description
Related parts for CRCW1218820KJNEK
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 125V datasheet.pdf
IC SURGE STOPPER HV 16-SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
DIODE BRIDGE RECTIFIER 200V NBS0 datasheet.pdf
IC SDRAM 64MBIT 167MHZ TSOP datasheet.pdf
IC MPU I.MX6DL 800MHZ 624MAPBGA datasheet.pdf
IGBT 600V 80A 283W TO3P-3L datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CRYSTAL 25.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf