Vishay/Dale CRCW121882R0JNEK
CRCW121882R0JNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW121882R0JNEK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 82 OHM 5% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW121882R0JNEK.pdf
Availability of CRCW121882R0JNEK
QUANTITY
CRCW121882R0JNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW121882R0JNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW121882R0JNEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)82
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW121882R0JNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW121882R0JNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW121882R0JNEK Details Description
Related parts for CRCW121882R0JNEK
CONN MOD PLUG 6P6C UNSHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT BOX MNT 6POS W/PINS datasheet.pdf
RES 210 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
KNOB PLASTIC .125 DIA GRAY datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 512KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf
RES SMD 15K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 100NH 3A 26 MOHM TH datasheet.pdf
TVS DIODE 12VWM 19VC 8SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT PIN datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf