Vishay/Dale CRCW12188R25FNEK
CRCW12188R25FNEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12188R25FNEK
Brief Description
RES SMD 8.25 OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12188R25FNEK.pdf
Availability of CRCW12188R25FNEK
QUANTITY
CRCW12188R25FNEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12188R25FNEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12188R25FNEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.25
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12188R25FNEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12188R25FNEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12188R25FNEK Details Description
Related parts for CRCW12188R25FNEK
REG DIGITAL MULTI-PHASE 60A datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM PCB datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.3W SOT666 datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SUBMINIATURE BASIC SWITCH datasheet.pdf
CAP CER 68PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN FPC TOP 18POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
CONTROL PROC REL OUT 24V 18-36V datasheet.pdf
CBL 1COND 18AWG 600V SLATE 500' datasheet.pdf