Vishay/Dale CRCW12189K09FKEK
CRCW12189K09FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12189K09FKEK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.09K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12189K09FKEK.pdf
Availability of CRCW12189K09FKEK
QUANTITY
CRCW12189K09FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12189K09FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12189K09FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12189K09FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12189K09FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12189K09FKEK Details Description
Related parts for CRCW12189K09FKEK
Crystal 8.0000MHz 30ppm 20pF 35 Ohm -20°C - 70°C Through Hole HC49/U datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100PS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RES SMD 143K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 301K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 13.3K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4.17K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
TRANSMITTER 868.35MHZ SM-20H datasheet.pdf
CONN HDR 17POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
SPST ROCKER SWITCH datasheet.pdf
FIXED IND 8.7NH 550MA 170 MOHM datasheet.pdf