Vishay/Dale CRCW12189K53FKEK
CRCW12189K53FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12189K53FKEK
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12189K53FKEK.pdf
Availability of CRCW12189K53FKEK
QUANTITY
CRCW12189K53FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12189K53FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12189K53FKEK
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12189K53FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12189K53FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12189K53FKEK Details Description
Related parts for CRCW12189K53FKEK
IC OPAMP GP 70KHZ RRO SOT23-8 datasheet.pdf
IC OTP 4MBIT 150NS 32DIP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 14POS 5.08MM datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 100K OHM 0606 datasheet.pdf
IC 2DRVR/2RCVR RS232 3V 16-TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP TANT 0.1UF 10% 50V AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CRYSTAL 38.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf