Vishay/Dale CRCW12189K53FKEK
CRCW12189K53FKEK picture photo
Mfg. Part Number
CRCW12189K53FKEK
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 9.53K OHM 1% 1W 1218
Datasheet Download
CRCW12189K53FKEK.pdf
Availability of CRCW12189K53FKEK
QUANTITY
CRCW12189K53FKEK Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW12189K53FKEK
Internal Part NumberEIS-CRCW12189K53FKEK
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)9.53k
Tolerance±1%
Power (Watts)1W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1218 (3246 Metric)
Supplier Device Package1218 (3246 Metric)
Size / Dimension0.122" L x 0.181" W (3.10mm x 4.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW12189K53FKEK
Related LinksCRCW1218, CRCW12189K53FKEK Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW12189K53FKEK Details Description
Related parts for CRCW12189K53FKEK
IC VREF SHUNT ADJ TO92-3 datasheet.pdf
RES SMD 8.45KOHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
SENSOR GAUGE PRESS 1.45PSI MAX datasheet.pdf
TVS DIODE 28VWM 45.4VC SMA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 137K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 4 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 35W datasheet.pdf
CAP FILM 5.6NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf