Vishay/Dale CRCW2010100RDKEFP
CRCW2010100RDKEFP picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010100RDKEFP
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 100 OHM 0.5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010100RDKEFP.pdf
Availability of CRCW2010100RDKEFP
QUANTITY
CRCW2010100RDKEFP Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010100RDKEFP
Internal Part NumberEIS-CRCW2010100RDKEFP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW-P
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)100
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010100RDKEFP
Related LinksCRCW2010, CRCW2010100RDKEFP Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010100RDKEFP Details Description
Related parts for CRCW2010100RDKEFP
BOARD EVAL CTRLR PWM W/IRU3039 datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 16DIP datasheet.pdf
TOOL POLISHING ST(COMPOSITE) datasheet.pdf
IC MEMORY TAG 64BIT UID ADH ANT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK STAR LED 45MM BLK datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 20PPM datasheet.pdf
CONN RCPT 2POS PNL MNT SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 66POS STRAIGHT PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 51 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf