Vishay/Dale CRCW2010113RFKEF
CRCW2010113RFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010113RFKEF
Brief Description
RES SMD 113 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010113RFKEF.pdf
Availability of CRCW2010113RFKEF
QUANTITY
CRCW2010113RFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010113RFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010113RFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010113RFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010113RFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010113RFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010113RFKEF
SENSOR TEMP RATIOMETRIC TO92-3 datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
RES SMD 274K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100 EYELET datasheet.pdf
LED MINI LIGHT SOURCE 1W BLUE datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 354MA 1.6 OHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS CABLE SKT datasheet.pdf