Vishay/Dale CRCW201011K0FKEF
CRCW201011K0FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201011K0FKEF
Brief Description
RES SMD 11K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201011K0FKEF.pdf
Availability of CRCW201011K0FKEF
QUANTITY
CRCW201011K0FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201011K0FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201011K0FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201011K0FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201011K0FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201011K0FKEF Details Description
Related parts for CRCW201011K0FKEF
CONN HDR 10POS VERT KEY-X 30GOLD datasheet.pdf
FAN AXIAL 397X80MM 230VAC WIRE datasheet.pdf
RES SMD 15.4OHM 0.25% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST 16BIT 48SSOP datasheet.pdf
IC FPGA 352 I/O 672FCBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 150W datasheet.pdf
RES SMD 4.07KOHM 0.1% 0.15W 0805 datasheet.pdf
CABLE 5POS .100 JUMPER 5 INCH datasheet.pdf
POT 200 OHM 7.5W WIREWOUND LIN datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X30MM R-TAB datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM R-TAB CP datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf