Vishay/Dale CRCW201019K6FKEF
CRCW201019K6FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201019K6FKEF
Brief Description
RES SMD 19.6K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201019K6FKEF.pdf
Availability of CRCW201019K6FKEF
QUANTITY
CRCW201019K6FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201019K6FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201019K6FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)19.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201019K6FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201019K6FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201019K6FKEF Details Description
Related parts for CRCW201019K6FKEF
CAP CER 0.47UF 250V X7R 1825 datasheet.pdf
IC TXRX CAN 1MBPS 8-SOIC datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1.2-20 UNF-2A 20MA datasheet.pdf
RES 953K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CBL ASS 1.27MM 40POS M-F 300MM datasheet.pdf
CONN SPRING LOAD 20POS DUAL SMD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 10K OHM 16DRT datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 16V 60W datasheet.pdf