Vishay/Dale CRCW20101M33FKEF
CRCW20101M33FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M33FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.33M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M33FKEF.pdf
Availability of CRCW20101M33FKEF
QUANTITY
CRCW20101M33FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M33FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M33FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.33M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M33FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M33FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M33FKEF Details Description
Related parts for CRCW20101M33FKEF
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SKTS datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGED W/SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS VERT 7.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
RES 3.83K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 3.3V +/-12V 40W datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf