Vishay/Dale CRCW20101M60JNEF
CRCW20101M60JNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20101M60JNEF
Brief Description
RES SMD 1.6M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20101M60JNEF.pdf
Availability of CRCW20101M60JNEF
QUANTITY
CRCW20101M60JNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20101M60JNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20101M60JNEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20101M60JNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20101M60JNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20101M60JNEF Details Description
Related parts for CRCW20101M60JNEF
UMC PLUG-SMA BKHD JACK .81 150MM datasheet.pdf
IC REG CTRLR DUAL POS ADJ 10UMAX datasheet.pdf
LED YELLOW CLEAR 2PLCC SMD datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 17-20 AWG 0.250" (6.35mm) Crimp datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 50V S2H 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
RES 19.6K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 470NH 653MA 450 MOHM datasheet.pdf
6P 8C 3W RIGHT VERT XCHD HDR datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 400V 1A 2010 datasheet.pdf
CAP FILM 12NF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf