Vishay/Dale CRCW201023K2FKEF
CRCW201023K2FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201023K2FKEF
Brief Description
RES SMD 23.2K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201023K2FKEF.pdf
Availability of CRCW201023K2FKEF
QUANTITY
CRCW201023K2FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201023K2FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201023K2FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)23.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201023K2FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201023K2FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201023K2FKEF Details Description
Related parts for CRCW201023K2FKEF
TRIMMER 200 OHM 0.5W TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REGISTER FILE 4X4 HS 16-SOIC datasheet.pdf
FAN GUARD 40MM METAL datasheet.pdf
POT 2K OHM 2W WIREWOUND LINEAR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 150W datasheet.pdf
RES 24.9 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 517K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 133K OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
762MM EURO PLUG RA WMTG 6CGRN datasheet.pdf