Vishay/Dale CRCW2010294KFKEF
CRCW2010294KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010294KFKEF
Brief Description
RES SMD 294K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010294KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010294KFKEF
QUANTITY
CRCW2010294KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010294KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010294KFKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)294k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010294KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010294KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010294KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010294KFKEF
TERMINAL SCREW HORIZONTAL PC MNT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 240 OHM 0804 datasheet.pdf
CAP CER 15PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO220AA datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE 5POS M12 PLUG-SOCKET 0.6M datasheet.pdf
BRK RESISTOR 1200W,17OHMS 10%ED datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf