Vishay/Dale CRCW20102M43FKEF
CRCW20102M43FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102M43FKEF
Brief Description
RES SMD 2.43M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102M43FKEF.pdf
Availability of CRCW20102M43FKEF
QUANTITY
CRCW20102M43FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102M43FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102M43FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.43M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102M43FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102M43FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102M43FKEF Details Description
Related parts for CRCW20102M43FKEF
IC OPAMP INSTR 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
CAP CER 33PF 4KV X7R 1808 datasheet.pdf
RES SMD 91K OHM 5% 2W MELF datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
TRANS RF NPN 4.5V 50MA 4TSFP datasheet.pdf
KIT EVAL FOR MAX2150 MODULATOR datasheet.pdf
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG INLINE 19POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf