Vishay/Dale CRCW20102M55FKEF
CRCW20102M55FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20102M55FKEF
Brief Description
RES SMD 2.55M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20102M55FKEF.pdf
Availability of CRCW20102M55FKEF
QUANTITY
CRCW20102M55FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20102M55FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20102M55FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2.55M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20102M55FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20102M55FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20102M55FKEF Details Description
Related parts for CRCW20102M55FKEF
BOX ABS GRAY 4.94"L X 2.75"W datasheet.pdf
RES SMD 0.01 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 4.42K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC CPLD 320MC 4.9NS 132BGA datasheet.pdf
RES 9.1 OHM 3.25W 5% AXIAL datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR MAX16126 datasheet.pdf
RES SMD 0.24 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf