Vishay/Dale CRCW201030K9FKEF
CRCW201030K9FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201030K9FKEF
Brief Description
RES SMD 30.9K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201030K9FKEF.pdf
Availability of CRCW201030K9FKEF
QUANTITY
CRCW201030K9FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201030K9FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201030K9FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201030K9FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201030K9FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201030K9FKEF Details Description
Related parts for CRCW201030K9FKEF
CAP ALUM 10UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS 1MM SMD TIN datasheet.pdf
CAP CER 12PF 16V NP0 01005 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf