Vishay/Dale CRCW201034R8FKEF
CRCW201034R8FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201034R8FKEF
Brief Description
RES SMD 34.8 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201034R8FKEF.pdf
Availability of CRCW201034R8FKEF
QUANTITY
CRCW201034R8FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201034R8FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201034R8FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)34.8
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201034R8FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201034R8FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201034R8FKEF Details Description
Related parts for CRCW201034R8FKEF
NUT DRIVER HEX SOCKET 5/16" 9.4" datasheet.pdf
TOOL HAND CRIMP PIN 22-32AWG datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES 464 OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
LIMIT SWTCH datasheet.pdf
FILTER 3-TERM 10PF 1A SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 7 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Socket 7 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf