Vishay/Dale CRCW20103K83FKEF
CRCW20103K83FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103K83FKEF
Brief Description
RES SMD 3.83K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103K83FKEF.pdf
Availability of CRCW20103K83FKEF
QUANTITY
CRCW20103K83FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103K83FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103K83FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103K83FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103K83FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103K83FKEF Details Description
Related parts for CRCW20103K83FKEF
SWITCH ROTARY 3P 4POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.15A TSOT23-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf
BOX PLSTC GRAY 17.87"L X 15.99"W datasheet.pdf
SENSOR HEAD datasheet.pdf
LED OSLON NEU WHITE 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
RES 174 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING SC 0.9MM FIBER datasheet.pdf
IC CLK BUFFER PLL 44QFN datasheet.pdf
CRYSTAL 25.00 MHZ 12.0PF SMD datasheet.pdf