Vishay/Dale CRCW20103M83FKEF
CRCW20103M83FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20103M83FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.83M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20103M83FKEF.pdf
Availability of CRCW20103M83FKEF
QUANTITY
CRCW20103M83FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20103M83FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20103M83FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.83M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20103M83FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20103M83FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20103M83FKEF Details Description
Related parts for CRCW20103M83FKEF
CONN HEADER .100 DUAL R/A 44POS datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC datasheet.pdf
FILTER 3-PHASE REACTOR 8A datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 8KV RADIAL datasheet.pdf
RES 8.33K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
CABLE CBR-5009 18 44-PIN datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 1.27MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD .050" 13POS SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100" datasheet.pdf
BUZZER PIEZO 12V 13.8MM RADIAL datasheet.pdf