Vishay/Dale CRCW20104K12FKEF
CRCW20104K12FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104K12FKEF
Brief Description
RES SMD 4.12K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104K12FKEF.pdf
Availability of CRCW20104K12FKEF
QUANTITY
CRCW20104K12FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104K12FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104K12FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.12k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104K12FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104K12FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104K12FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104K12FKEF
CAP ALUM 1500UF 20% 160V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .100" WW datasheet.pdf
CONN MOD COUPLER 8P8C TO 8P8C datasheet.pdf
FIXED IND 180NH 518MA 280 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 1.15M OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
RF FILTER 1178.12 MHZ datasheet.pdf
CONN HDR 26POS 2.54MM T/H R/A datasheet.pdf
RES SMD 250OHM 0.01% 0.6W J LEAD datasheet.pdf