Vishay/Dale CRCW20104K32FKEF
CRCW20104K32FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104K32FKEF
Brief Description
RES SMD 4.32K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104K32FKEF.pdf
Availability of CRCW20104K32FKEF
QUANTITY
CRCW20104K32FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104K32FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104K32FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104K32FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104K32FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104K32FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104K32FKEF
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 14-SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 990V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A 5FLIPCHIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 100W datasheet.pdf
RES 453K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN ADAPT PLUG TO BNC JACK datasheet.pdf
FIXED IND 4.8UH 7A 16.3 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 10A 125V datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS WALL MNT PINS datasheet.pdf