Vishay/Dale CRCW20104M53FKEF
CRCW20104M53FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104M53FKEF
Brief Description
RES SMD 4.53M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104M53FKEF.pdf
Availability of CRCW20104M53FKEF
QUANTITY
CRCW20104M53FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104M53FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104M53FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.53M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104M53FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104M53FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104M53FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104M53FKEF
CONN AUDIO 3POS MALE PANEL MOUNT datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 44MQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 1A DO214AC datasheet.pdf
IC OPAMP GP 38MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
RES SMD 464 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
HEAT SINK 32.5 X 32.5 X 19.5MM datasheet.pdf
3 ROW R/A RECEPTACLE 1GP datasheet.pdf
IC SRAM 18MBIT 200MHZ 100TQFP datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 30ppm Series 50 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf