Vishay/Dale CRCW20104M64FKEF
CRCW20104M64FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104M64FKEF
Brief Description
RES SMD 4.64M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104M64FKEF.pdf
Availability of CRCW20104M64FKEF
QUANTITY
CRCW20104M64FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104M64FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104M64FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.64M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104M64FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104M64FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104M64FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104M64FKEF
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 25W datasheet.pdf
RES 15.4K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 16 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V 1.3NS 20PPM 3.2X5 datasheet.pdf
CONN EDGE HL .100 44POS datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.3A 6TDFN datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf