Vishay/Dale CRCW20104M70FKEF
CRCW20104M70FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20104M70FKEF
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 4.7M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20104M70FKEF.pdf
Availability of CRCW20104M70FKEF
QUANTITY
CRCW20104M70FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20104M70FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20104M70FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package4,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.7M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20104M70FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20104M70FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20104M70FKEF Details Description
Related parts for CRCW20104M70FKEF
HOOK-UP SOLID 16AWG VIOLET 100' datasheet.pdf
CONN RECEPT PIN .032-.046".125" datasheet.pdf
VARISTOR 1425V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V/1.5V 10DFN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CBL 35PS 0.5MM JMPR TYPE D 1.18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 400W datasheet.pdf
Crystal 24.5760MHz 30ppm 18pF 40 Ohm -10°C - 60°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES 262.144K OHM 1.5W 0.05% RAD datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 166MHZ VFBGA datasheet.pdf
HDI PIN HSG 4ROW 100 POS datasheet.pdf