Vishay/Dale CRCW2010549KFKEF
CRCW2010549KFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010549KFKEF
Brief Description
RES SMD 549K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010549KFKEF.pdf
Availability of CRCW2010549KFKEF
QUANTITY
CRCW2010549KFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010549KFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010549KFKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)549k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010549KFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010549KFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010549KFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010549KFKEF
CONN HEADER .100 SINGL STR 34POS datasheet.pdf
RES SMD 130 OHM 0.5% 1/8W 1206 datasheet.pdf
CBL 38POS 0.5MM JMPR TYPE A 1' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
RES 26.1K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.49K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
15W 2X 24V DC INPUT 16.8-75V datasheet.pdf
LED XML RGBW SMD datasheet.pdf
INSULATION CRIMPER datasheet.pdf
PROGRAMMER FOR CHL8102/8212 datasheet.pdf
OSCILLATOR 27.0000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
CAP FILM 2UF 5% 275VAC datasheet.pdf