Vishay/Dale CRCW20105K62FKEF
CRCW20105K62FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105K62FKEF
Brief Description
RES SMD 5.62K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105K62FKEF.pdf
Availability of CRCW20105K62FKEF
QUANTITY
CRCW20105K62FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105K62FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105K62FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.62k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105K62FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105K62FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105K62FKEF Details Description
Related parts for CRCW20105K62FKEF
RES 560 OHM 2W 5% AXIAL datasheet.pdf
MODULE DDR2 128MB 200SODIMM datasheet.pdf
PLUG-INSIDE ROLLER PLUNGER SPDT datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
Connector Socket 14 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TERM BLOCK MARKER datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT RA datasheet.pdf
2.5G DWDM TOSA 120KM LC REC datasheet.pdf
RIVET datasheet.pdf
CAP FILM 1.8UF 10% 100VDC RAD datasheet.pdf