Vishay/Dale CRCW20105K90FKEF
CRCW20105K90FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105K90FKEF
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105K90FKEF.pdf
Availability of CRCW20105K90FKEF
QUANTITY
CRCW20105K90FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105K90FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105K90FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105K90FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105K90FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105K90FKEF Details Description
Related parts for CRCW20105K90FKEF
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Press-Fit datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 9POS SGL 30GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 50V 16A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 4 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 15A PNL MNT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.87 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP CER 1.8PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf
RES 100K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf