Vishay/Dale CRCW20105M23FKEF
CRCW20105M23FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105M23FKEF
Brief Description
RES SMD 5.23M OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105M23FKEF.pdf
Availability of CRCW20105M23FKEF
QUANTITY
CRCW20105M23FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105M23FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105M23FKEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.23M
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105M23FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105M23FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105M23FKEF Details Description
Related parts for CRCW20105M23FKEF
RES SMD 43.2 OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CARDEDGE 50POS DUAL .125 GREEN datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 0.82 OHM 0.4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 2POS R/A .156 GOLD datasheet.pdf
IC SW TEMP SOT23-5 datasheet.pdf
CAP ALUM 10UF 20% 63V RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.85A 140 MOHM datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 50PPM 2.5X3.2MM datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 3.3PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf