Vishay/Dale CRCW20105R76FNEF
CRCW20105R76FNEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW20105R76FNEF
Brief Description
RES SMD 5.76 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW20105R76FNEF.pdf
Availability of CRCW20105R76FNEF
QUANTITY
CRCW20105R76FNEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW20105R76FNEF
Internal Part NumberEIS-CRCW20105R76FNEF
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesCRCW
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.76
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW20105R76FNEF
Related LinksCRCW2010, CRCW20105R76FNEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW20105R76FNEF Details Description
Related parts for CRCW20105R76FNEF
BUSHING 0.187" NYLON BLACK datasheet.pdf
IC SW BUS-EXCH 10BIT FET 24-QSOP datasheet.pdf
RES SMD 158 OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II-SLIMLINE DR SMT datasheet.pdf
RES SMD 30.1KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 55POS SKT datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.87K OHM 1% 30W datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 1W datasheet.pdf