Vishay/Dale CRCW2010620RFKEF
CRCW2010620RFKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW2010620RFKEF
Brief Description
RES SMD 620 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW2010620RFKEF.pdf
Availability of CRCW2010620RFKEF
QUANTITY
CRCW2010620RFKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW2010620RFKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW2010620RFKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW2010620RFKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW2010620RFKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW2010620RFKEF Details Description
Related parts for CRCW2010620RFKEF
CAP FILM 0.015UF 5% 2.5KVDC RAD datasheet.pdf
CONN RECEPT 24POS VERT DUAL 30AU datasheet.pdf
CAP CER 270PF 50V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 0.47UF 5% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
RES SMD 330 OHM 5% 1/5W 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 23 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
PLATO SLDER TIP SCRDRVR 1.6 MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 24VDC WIRE datasheet.pdf