Vishay/Dale CRCW201066R5FKEF
CRCW201066R5FKEF picture photo
Mfg. Part Number
CRCW201066R5FKEF
Brief Description
RES SMD 66.5 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
CRCW201066R5FKEF.pdf
Availability of CRCW201066R5FKEF
QUANTITY
CRCW201066R5FKEF Order Process
Ship out your order
Specifications of CRCW201066R5FKEF
Internal Part NumberEIS-CRCW201066R5FKEF
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)66.5
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010 (5025 Metric)
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CRCW201066R5FKEF
Related LinksCRCW2010, CRCW201066R5FKEF Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CRCW201066R5FKEF Details Description
Related parts for CRCW201066R5FKEF
RES SMD 464 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP CER 16PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
TRIMMER 5K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
FUSE GLASS 2.5A 220VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W datasheet.pdf
PTC 6V POLYFUSE STRAP SL 3.70A datasheet.pdf